Menu Zamknij

gimnastyka odblaskowa

„ODBLASKOWA GIMNASTYKA”

     Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji „Odblaskowa Szkoła”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży. Chcemy promować znajomość zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, m. in. poprzez noszenie elementów odblaskowych przez dzieci.

       W ramach tej akcji, 25 września, na boisku szkolnym została przeprowadzona „odblaskowa gimnastyka”. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym – zadbać i o ciało, i o bezpieczeństwo. Ruch na świeżym powietrzu nie tylko poprawia kondycję fizyczną, lecz wspomaga również pracę umysłu. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci i ważne dla ogólnego rozwoju ich organizmu.

     Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody i wieczornej pory, chętnych dzieci i ich rodziców nie brakowało. Wszyscy przybyli ciepło ubrani, ale przede wszystkim wyposażeni w kamizelki odblaskowe i liczne elementy odblaskowe. Koordynator konkursu, pani Katarzyna Dąbrowska powitała zgromadzonych i zaprosiła do wspólnej gimnastyki. Pani Maria Zajda – nauczycielka wychowania fizycznego, przeprowadziła rozgrzewkę i ćwiczenia ruchowe. Dzieciom i tak najbardziej podobała się zabawa w „berka” i „pociąg”. Po takiej rozgrzewce wcale nie odczuwało się zimna, które towarzyszyło nam w tym dniu. Koniec zajęć zwieńczyliśmy wspólnym spacerem (rodziców, dzieci i nauczycieli) wokół sułkowickiego zalewu.

     Rozpoczęła się jesień, coraz wcześniej robi się ciemno. Warto przypominać rodzicom oraz dzieciom o obowiązku noszenia odblasków. To dzięki nim możemy znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drogach.

Beata Szuba

ZDJĘCIA-KLIKNIJ

 

Skip to content