Menu Zamknij

pomóż zwierzętom

POMÓŻ ZWIERZĘTOM

PRZETRWAĆ ZIMĘ

 

Kolejną akcją naszej szkoły był zupełnie nowy pomysł pt.: „POMÓŻ ZWIERZĘTOM przetrwać zimę”.

Miała ona na celu uświadomienie i przypomnienie dzieciom, że o zwierzętach zawsze należy pamiętać, a także uwrażliwienie na potrzeby naszych uroczych przyjaciół- czworonogów.

Akcję organizowała świetlica szkolna, gdzie zbierano karmę dla psów i kotów, aby pomóc w utrzymaniu Przytuliska w Harbutowicach. W akcję trwającą 2 tygodnie (28.01- 08.02.2019) zaangażowali się m.in. wychowankowie klas młodszych wraz z rodzicami, a dostarczone dary sięgały ok. 60 kg zbiorów.

Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał pochwałę słowną oraz pozytywną uwagę w zeszycie uwag wychowawców, co także stanowi motywację dla niesienia pomocy w przyszłości.

Żywność dostarczyliśmy do właścicieli schroniska dnia 15.02.2019r., za co byli bardzo wdzięczni, jednocześnie prosząc o dalszą pomoc, kolejnej zimy. Szkoła również się cieszy, że mogła pomóc i wystąpić z inicjatywą, która kształtuje właściwe wzorce wychowawcze u dzieci i całego otaczającego środowiska.

 

Skip to content