Menu Zamknij

Klasy IIIb i VIIIb w Warszawie

Wszyscy nie mogli się doczekać wycieczki klasowej do Warszawy

Podróż była długa i wyczerpująca, ale gdy znaleźliśmy się na miejscu byliśmy zachwyceni. W tym samym dniu, dzięki spacerowi po Łazienkach Królewskich, przenieśliśmy się do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Odwiedziliśmy też Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym poznaliśmy odwagę i patriotyzm naszych przodków. To wspaniała lekcja historii.
Następnie udaliśmy się do Popowa (miejsce noclegu), gdzie czekał nas odpoczynek wśród piasku i lasu.

                W kolejnym dniu udaliśmy się na Starówkę, gdzie zapoznaliśmy się z historią Warszawy w czasie wojny. Odwiedziliśmy także na nowo wybudowaną, dawną rezydencję królów i książąt mazowieckich – Zamek Królewski. Udaliśmy się jeszcze na Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyliśmy ceremonię zmiany warty.

                Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Do świata nauki przyjechaliśmy metrem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z dziedziny fizyki i chemii. Tam zdobywaliśmy wiedzę poprzez zabawę. Wieczorem było ognisko, gdzie nasz kolega podpalił kiełbasę, która miała być dla wychowawczyni.

                3 dnia wszyscy byli smutni, że to już koniec naszej warszawskiej przygody. Po opuszczeniu Popowa wyruszyliśmy na Stadion Narodowy i podążaliśmy ścieżką ,,Piłkarskie Emocje”.

Ostatnim naszym obiektem był pałac w Wilanowie. Na miejscu urzekliśmy się pięknem pałacu oraz historią miłosną króla Jan III Sobieskiego i Marysienki. Niestety musieliśmy wracać do Sułkowic.

Dzięki tej wycieczce poznaliśmy piękno i kulturę stolicy.

Skip to content