I pomoc

W ramach programu „Odblaskowa szkoła” – w dniach 26 i 27 września 2019 – nasza placówka zorganizowała zajęcia z tematu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Mieliśmy wielką przyjemność gościć p. Urszulę Bargieł, która uczyła wychowanków w klasach I, II, III jak i kiedy należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Zajęcia o charakterze teoretyczno – praktycznym stanowiły solidne wdrożenie oraz przypomnienie niektórych kwestii udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały informacji – zadając przy tym sporo pytań, a także chętnie podejmowały próby ćwiczeń na fantomach. Ze względu na różnicę wieku dzieci – prowadząca w umiejętny sposób potrafiła dobrać i podzielić się posiadanymi informacjami. W każdej klasie z osobna Pani Ula spędziła godzinę lekcyjną, celem solidnego przygotowania dzieci w jakże ważną i potrzebną wiedzę do życia.

Te zajęcia były nam bardzo potrzebne i mamy nadzieję, że pozostaną w pamięci na długo.

Bardzo dziękujemy 🙂

Opracowała Zofia Fijał