Menu Zamknij

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

4 października 2019 roku w naszej szkole miała miejsce IX edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji jest przede wszystkim utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia poprzez zabawę oraz uświadomienie, że jej znajomość pomaga każdemu w życiu codziennym.

Przygotowania rozpoczęły się już 30 września. Na korytarzach szkolnych pojawiły się kolorowe plakaty wykonane przez uczniów. Prace przypominały działania związane z tabliczką mnożenia oraz rymowanki ułatwiające ich zapamiętywanie.

W dniu akcji na holu szkoły działała specjalna grupa egzaminatorów złożona z koleżanek i kolegów z klasy VIIIa, która przepytywała uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły z „tabliczkowej wiedzy”. Chętnych do „odpytki” tym razem nie brakowało.

Egzaminom towarzyszyło wiele emocji, a nagrodą, oprócz satysfakcji, był słodki upominek. Tym, którzy otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia gratulujemy.

Wiesława Sarzyńska 

 

ZDJĘCIA-KLIKNIJ

Skip to content