Menu Zamknij

warsztaty

Warsztaty słowotwórcze klasy I b w Gminnej Bibliotece Publicznej

W czwartek 3. października klasa I b wzięła udział w warsztatach językowo – plastycznych „DoMowy – rodzinne historie o słowach”. Zajęcia zorganizowała dla nas Gminna Biblioteka Publiczna w Sułkowicach, a poprowadziła je Pani Urszula Woźnik-Batko oraz Pani Małgorzata Dzidek. Zajęcia była znakomita formą nauki przez zabawę. Uczniowie tworzyli nowe wyrazy w oparciu o gry i opowieści słowne, przyglądali się im i opisywali ich znaczenie. Pracując w grupach i zespołowo mieli możliwość rozwijania nie tylko słowotwórstwa, ale także wyobraźni. Wspaniałą forma podsumowania zajęć było stworzenie „Klasowego słownika I b”, w którym znalazły się rysunkowe objaśnienie słów powstałych na zajęciach. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami, dlatego mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie z pracownikami Gminnej Biblioteki Publicznej. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować za zaproszenie do projektu oraz wspaniałe przygotowanie, rodzinną atmosferę i niezapomnianą przygodę jaką zafundowali uczniom pracownicy i przyjaciele GBP.

Magdalena Klus

ZDJĘCIA-KLIKNIJ

Skip to content