Menu Zamknij

tydzień kodowania

EUROPEJSKI TYDZIEN KODOWANIA – CODEWEEK

 

      5 października 2019 roku rozpoczął się Codeweek- Europejski Tydzień Kodowania. W tym roku po raz pierwszy Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego przystąpiła do tej światowej akcji. „Kodowanie to kluczowa umiejętność , która daje ludziom w każdym wieku szanse na tworzenie i dzielenie się swoimi pomysłami ze światem”- powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. Uczniowie klas I-VIII na zajęciach z podstaw programowania zgłębiali tę umiejętność tworząc za pomocą programu Scratch projekty- dodawanie liczb, tabliczka mnożenia, symulacja wzrostu kwiatka. Uczniowie poszukiwali najlepszych rozwiązań, dzielili się swoimi pomysłami z kolegami, mieli satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

Skip to content