Menu Zamknij

wycieczka klas VIa i VIb

Wycieczka klas VIa i VIb

 Korzystając ze złotej jesieni, uczniowie klas VI a i VI b wyruszyli do Ojcowskiego Parku Narodowego. I warto było, bo wapienne skały wśród kolorowych drzew na wszystkich robią ogromne wrażenie. Był więc spacer malowniczą Doliną Prądnika, zdjęcie pod Maczugą Herkulesa i opowieść przewodnika o historii zamku Pieskowa Skała. Miłośnicy przyrody z zainteresowaniem obejrzeli ekspozycję Muzeum Przyrodniczego w Ojcowie i spotkali się z nietoperzami w Jaskini Nietoperzowej. Znawcy historii z kolei zastanawiali się, czy Władysławowi Łokietkowi wygodnie było ukrywać się w jaskini, którą potem nazwano od jego przydomka. Nie narzekali też zwolennicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, bo po całym dniu w plenerze czuli przyjemne zmęczenie. I po to się jedzie na wycieczkę – by było ciekawie, różnorodnie i pożytecznie. A wspomnienia dostajemy gratis!

AB

Skip to content