Menu Zamknij

Nie dla cyberprzemocy

Nie dla środków psychoaktywnych
Nie dla cyberprzemocy

24.20.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach odbyły się spotkania z przedstawicielem firmy szkoleniowo-edukacyjnej z Myślenic, z Panem Markiem Szczotkowskim. Z zakresu profilaktyki uzależnień oraz cyberprzemocy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas V, VI i VIII.

Uczniowie otrzymali informację na temat dostępnych środków psychoaktywnych. Jasno wskazano, że kontakt bardzo młodych ludzi z takimi używkami jakimi są; alkohol, narkotyki i dopalacze wcale nie jest „fajny”. Prowadzący podkreślał skutki sięgania po te substancje, zwracając uwagę na różne rodzaje uzależnień oraz trudności z jakimi zmierzają się ludzie, którzy próbują się od nich uwolnić. Zwrócono również uwagę na bardzo aktualny problem mianowicie zagrożenia wynikające z przebywania w Sieci, przypomniano zasady, jakie obowiązują wszystkich użytkowników Internetu oraz konsekwencje ich łamania.

Najważniejszym przesłaniem było uświadomienie uczniom wagi podejmowanych przez nich decyzji, oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoje działania, które mogą zaważyć na całym ich przyszłym życiu.

Teresa Chodnik – Bigaj

ZDJĘCIA_KLIKNIJ

Skip to content