Menu Zamknij

SZKOŁA PAMIĘTA

SZKOŁA PAMIĘTA

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Jednym z nich był spacer na Cmentarz w Sułkowicach. Uczniowie zapalili znicze na nagrobkach poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy. Odwiedzili również groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki oraz posprzątali bezimienne i opuszczone mogiły. Następnym działaniem była wizyta uczniów klasy VIII w Izbie Tradycji, w której są zbierane, inwentaryzowane i eksponowane pamiątki historyczne i dokumenty dotyczące miasta i gminy Sułkowice. Kolejnym działaniem było upamiętnienie 26 osób, które zginęły w czasie pacyfikacji Sułkowic. Została stworzona wystawa, która przypomina nam ten tragiczny i smutny dzień. W okresie świąt Wszystkich Świętych szczególnie ważna jest nostalgia i wspomnienie osób, które były ważne dla nas i naszej społeczności. Ta wystawa sprawia, że możemy choć na chwilę przypomnieć sobie bliskich, których już wśród nas nie ma oraz wspomnieć osoby zasłużone i cenione w naszym mieście.

Naród, który traci pamięć, traci sumienie.

Zbigniew Herbert

mgr Ewelina Pyrtek

ZDJĘCIA_KLIKNIJ

Skip to content