Menu Zamknij

KOROWÓD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Korowód św. Mikołaja w SP nr 2 w Sułkowicach

 

Dzień 6 grudnia zaczął się w miłej i tajemniczej atmosferze, gdyż na korytarzach i w salach lekcyjnych przechadzały się dzieci w czerwonych czapeczkach lub innych ozdobach okolicznościowych.

Dodatkowo uczniowie samorządu czytali teksty o charakterze mikołajkowym przez radio węzeł.

Punktem kulminacyjnym był korowód świętego Mikołaja w towarzystwie pomocników czyli aniołków, mikołajków oraz diabełka, który miał miejsce na trzeciej lekcji. Byli to między innymi chętni uczniowie z grupy świetlicowej.

W każdej klasie zaprezentowano krótki program mikołajkowy. Zanim jednak wszyscy zostali obdarowani łakociami musieli odpowiedzieć na kilka pytań Mikołaja dotyczących wiedzy ogólnej, przeplatanej różną tematyką. Wszyscy sprostali wymaganiom i kosztowali słodyczy.

Po udanym korowodzie święty Mikołaj wraz z innymi uczestnikami- chodź zmęczony, to zadowolony ze swojej pracy i atrakcyjnego wydarzenia wrócił do swoich obowiązków.

 

Do następnego roku dzieci!

ZDJĘCIA_KLIKNIJ

Skip to content