Menu Zamknij

klasy I w Krakowie

4 grudnia uczniowie klasy I a i I b udali się na mikołajkową wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Fabryki Słodyczy – „Ciuciu Cukier Artist”.

Podczas pokazu dzieci mogły obserwować proces wyrobu cukierków i lizaków, poczuć aromaty unoszące się w powietrzu podczas ich produkcji oraz skosztować jeszcze ciepłego cukierka. Każdy z uczestników wycieczki, podczas warsztatów karmelarskich, miał możliwość samodzielnego wykonania lizaka. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały Certyfikaty Młodego Karmelarza oraz paczuszkę cukierków w różnych smakach.

Kolejnym etapem wycieczki był zimowy spacer na krakowski Rynek, gdzie czuć już było świąteczną atmosferę. Dzieci miały okazję zobaczyć pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki, a w nim ołtarz Wita Stwosza.

Ostatnią atrakcją wycieczki było obejrzenie przestawienia pt. „Pchła Szachrajka” w Teatrze Groteska. Spektakl zachwycił młodych widzów żywiołowością, energią, wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi aktorów oraz kolorowymi kostiumami.

To wszystka sprawiło, że dzieci wracały z wycieczki w doskonałych humorach, nie mogąc się doczekać kolejnego wspólnego wyjazdu.

K. Dąbrowska

ZDJĘCIA_KLIKNIJ

Skip to content