Menu Zamknij

Odblaskowa szkoła – rozstrzygnięcie

Świecimy na pierwszym miejscu w powiecie myślenickim

26 listopada 2019 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została rozstrzygnięta X jubileuszowa edycja Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Zwycięzców wyłonił zespół Jury, który składał się z przedstawicieli: Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie i Radia Kraków.

Na 313 szkół biorących udział w konkursie, Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach zajęła I miejsce w powiecie myślenickim (87 miejsce).

4 grudnia 2019 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Naszą szkołę reprezentowali dyrektor Marceli Pacut, koordynator konkursu Zofia Fijał, uczniowie klasy II „b”: Gabriela Ślazik, Michalina Król, Adrian Folga, Jakub Latoń oraz rodzice: Pani Izabela Król, Grażyna i Janusz Ślazik.

Nagrodą był wygrawerowany dyplom, maskotka policyjna w postaci pluszowego misia oraz drobne upominki dla uczniów. Na miejscu nie zabrakło także niespodzianek, które na wszystkich czekały. Były to między innymi: prezentacja multimedialna na temat historii policji państwowej, która w tym roku obchodzi swój okrągły jubileusz- setną rocznicę.

Uroczystość uświetnił koncert Katarzyny Cerekwickiej, który odbył się w Sali Audytoryjnej, gdzie trybuny wypełnione były po brzegi.

Brawa należą się uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom oraz dziadkom, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wspaniałego sukcesu naszej szkoły. Zachęcamy także wszystkich do noszenia elementów odblaskowych na co dzień, które w istotny sposób poprawiają nasze bezpieczeństwo na drodze.

 

Marceli Pacut

ZDJĘCIA_KLIKNIJ

Skip to content