Menu Zamknij

biblioteka

Biblioteka online

 

Uczniowie, którzy nie zdążyli wypożyczyć książek mają możliwość przeczytać je przez Internet. Polecane strony internetowe:

https://wolnelektury.pl/ to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się ponad 5500 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.
W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków.

https://polona.pl/ to największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera starsze książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

https://lektury.gov.pl/ ten serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Empik premium bezpłatnie na 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

1.      Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu proszę podać adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

2.      Otrzymany kod proszę wprowadzić na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon

3.      Następnie należy się zarejestrować na empik.com.

4.      Później proszę aktywować usługę Empik Premium.

5.      Na koniec pobrać aplikację Empik Go na smartfona i zalogować się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Życzę przyjemnej lektury i zdrowia! Zostańcie w domach. W razie pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu mailowego: ewelina.pyrtek@gmail.com

Ewelina Pyrtek

Skip to content