Menu Zamknij

zakończenie roku szkolnego

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele.

    Dzień zakończenia roku szkolnego w naszej szkole, był każdego roku dniem szczególnym, zarówno dla Uczniów, Nauczycieli i Rodziców. W tym roku, jest nie tylko szczególny, ale przejdzie do historii szkoły jako wyjątkowy, bo odbywający się w czasie epidemii. Mam nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i bezpieczni. Pokładam wiarę, iż zgodnie ze słowami piosenki „Wszystko znowu będzie dobrze” przetrwamy ten trudny czas i spotkamy się  niedługo w murach naszej szkoły.

      Wielkim Świętem w życiu szkoły jest zawsze początek i zakończenie roku szkolnego. Początek to czas, kiedy z nowym zapasem sił, z wiarą w swoje umiejętności, z wiarą w sukces rozpoczynamy nowy etap. Zakończenie to czas, kiedy cieszymy się z owoców swojej pracy, z tego czego dokonaliśmy i co osiągnęliśmy. Wierzę, że we właściwy sposób wykorzystacie doświadczenia minionego roku szkolnego oraz że wzbogacicie swoją wiedzę o życiu w nauki płynące zarówno z tego, co przyniosło Wam sukces, jak i z tego, co prowadziło do porażek. Drodzy uczniowie dziękuję Wam za całoroczną pracę. Gratuluję wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, sukcesów plastycznych, angażowania się w pracę na rzecz szkoły i innych instytucji oraz, co jest tak ważne, we wzajemną pomoc koleżeńską.

    Dziękuję Nauczycielom, którzy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, zachęcali do wytężonej pracy abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat.

     Słowa podziękowania kieruję szczególnie do  Rodziców. Dziękuję Państwu za współpracę i wyrozumiałość. Nauczanie zdalne było dla nas wszystkich nowym i niełatwym doświadczeniem. Tylko z Państwa pomocą byliśmy w stanie przeprowadzić nasze dzieci przez ten  trudny czas. Pewnie popełniliśmy wiele błędów, ale wierzę, że nauczyliśmy się o wiele więcej – odkryliśmy na nowo wartość zwykłego „bycia razem”, wyzwoliliśmy w sobie pokłady empatii i uzmysłowiliśmy sobie, co rzeczywiście w życiu jest  najważniejsze.  Kochani uczniowie,  życzę Wam udanych, radosnych, pełnych wrażeń, szczęśliwych wakacji. Ciesząc się nimi nie zapominajcie o bezpieczeństwie i zdrowiu. Nauczycielom, Współpracownikom i Rodzicom życzę udanego wypoczynku – wszystkim, za wszystko serdecznie dziękuję i do zobaczenia w nowym roku szkolnym .

 

Dyrektor szkoły

Marceli Pacut

 

 

 

Skip to content