Wyniki Biblijnego Konkursu Tematycznego

BIBLIJNY KONKURS TEMATYCZNY

„Z DOBRĄ NOWINĄ PRZEZ ŻYCIE”

„Pismo Święte, jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący. Dlatego zachęcam wszystkich do jak najbliższych i najczęstszych kontaktów ze Słowem Bożym, do otwarcia się na jego działanie, na jego uzdrawiającą i stwórczą moc. (…) Kto potrafi poświęcić jej czas i siły, zbiera potem obfite owoce. „

św. Jan Paweł II

Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły a wcześniej gimnazjum, zgłębiają treść Pisma Świętego w konkursach biblijnych. Tym razem zgodnie z regulaminem Biblijnego Konkursu Tematycznego jest to Ewangelia św. Łukasza. Celem konkursu jest ukazanie Biblii jako źródła wiary, kształtowanie u uczniów chrześcijańskiej hierarchii wartości i postaw w oparciuo poznane Słowo Boże.

W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział dwóch uczniów: Chromy Filip i Waruś Agata. Etap szkolny konkursu odbył się 19 listopada 2020 roku w naszej szkole. Uczestnicy konkursu w ciągu 70 minut musieli odpowiedzieć na 38 pytań konkursowych.

Miło mi poinformować, że Agatka Waruś z klasy VI B zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

Uczestnikom konkursu wyrażam podziękowanie za zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie i życzę dalszej pasji w zgłębianiu Biblii a Agatce awansu do etapu finałowego.

Katecheta

Zbigniew Łapa

A Ty znasz Biblię? Sprawdź zatem swoją wiedzę!

(test w załączniku).

Życzę powodzenia!