Menu Zamknij

Walentynki 2021

 

Walentynki 2021

 

 

12 lutego 2021 r. świetlica szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała Walentynki. Przypadają one corocznie14 lutego w dzień, kiedy w Kościele katolickim wspomina się św. Walentego- patrona zakochanych. Tradycją tego dnia jest wysyłanie listów z walentynkowym wierszykiem lub miłosnym wyznaniem, a także obdarowywanie się drobnymi upominkami. Kartki są czerwone i najczęściej w kształcie serca. Nie inaczej było w naszej szkole. Podczas zajęć świetlicowych, a także na lekcjach z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie z klas 1-3 wraz ze swoimi paniami przygotowali przepiękne kartki walentynkowe, które opatrzyli wierszykami dla wybranych kolegów i koleżanek. Wśród nich znalazły się listy dedykowane Dyrekcji, nauczycielom, paniom kucharkom i sekretarkom. Wszystkie zostały wrzucone do specjalnej skrzynki, przygotowanej na szkolnym holu, a następnie wręczone ich adresatom. Oprócz kartek walentynkowych każdy otrzymał słodkiego lizaka, a także wylosował dla siebie czerwone serduszko z miłym komplementem. Ten dzień upłynął nam wszystkim w sympatycznej atmosferze.

 

 

 

„Kochaj uśmiechem, gestem, spojrzeniem.

 

Kochaj dotykiem, zapachem

 

Kochaj dobrocią, troską, przebaczeniem.

 

Kochaj, zanim powiesz „kocham”

 

     Wychowawczynie świetlicy

 

 zdjęcia

 

 

 

Skip to content