Menu Zamknij

BEZPIECZNE WAKACJE

Bezpieczne wakacje

 8 czerwca 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z fukcjonariuszami Policji. Byli to aspirant Tomasz Wajda kierownik Posterunku Policji w Sułkowicach oraz aspirant Karolina Łuczak. Gości powitała i przedstawiła pani wicedyrektor Teresa Chodnik-Bigaj. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą elementarnych zasad zachowania się podczas wakacji oraz bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie związanej z letnim wypoczynkiem. Pan Tomasz uważniesłuchał i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania, popierając je konkretnymi przykładami ze swojej codziennej pracy.Była to swoista lekcja profilaktyczna mająca na celu przede wszystkim edukację w obszarze bezpieczeństwa, co miejmy nadzieję zaprocentuje bardziej odpowiedzialnym zachowaniem wśród dzieci i młodzieży nie tylko podczas wakacji.

 Oto najważniejsze kręgi tematyczne:

 ·         bezpiecznie nad wodą– kąpiel w przeznaczonychdo tego miejscach, specjalnie oznakowanych i strzeżonych, zakładanie kapoka podczas żeglowania, przestrzeganie regulaminu kąpieliska, opieka dorosłych nad dziećmi, zwracanie uwagi na innych;

 ·         bezpiecznie w lesieposzanowanie roślin i zwierząt, właściwy ubiór, ostrożność podczas zbierania grzybów lub jagód, rozpalanie ognisk tylko w wyznaczonych miejscach i pod opieką dorosłych, zachowywanie czystości wokół siebie;

 ·         bezpiecznie w domu-ostrożne korzystanie z  urządzeń elektrycznych lub gazowych, zabezpieczenie mieszkania na czas wyjazdu, ograniczona ufność wobec obcych;

·         bezpieczne zabawy-informowanie rodziców o miejscu zabawy i czasie powrotu do domu, noszenie „wizytówki” z numerem telefonu, zakładanie kasku podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze, zabawy na quadzie i skuterach są dozwolone dla dzieci powyżej 14 r. ż. na specjalnie wyznaczonych torach, noszenie elementów odblaskowych;

·         bezpiecznie na drodze-stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, od 1 VI 21’ na przejściu dla pieszych nie wolno korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych, zapinanie pasów w samochodzie i używanie fotelika, reagowanie na sytuacje niebezpieczne;

·         cyberprzemoc-przestrzeganie „netykiety”, czyli zasad dobrego zachowania się w sieci, ograniczenie do minimum czasu przebywania przed ekranem komputera, niezwłoczne zgłaszanie dorosłym sytuacji niepokojących, budzących lęk;

Letni wypoczynek zbliża się wielkimi krokami, a udane wakacje to bezpieczne wakacje. Kochane Dzieci pamiętajcie, że wokół Was są najbliżsi, na których zawsze możecie liczyć. W razie niebezpieczeństwa korzystajcie z numerów alarmowych (rozsądnie i bez żartów). Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły za zorganizowanie tego wyjątkowego spotkania.

 

997- Policja, 998- Straż Pożarna, 999- Pogotowie Ratunkowe, 112- numer ogólny.

Iwona Wrona

ZDJĘCIA-KLIKNIJ

 

Skip to content