Menu Zamknij

Wycieczka klas II do Zubrzycy Górnej

 

Wycieczka klas II
do Zubrzycy Górnej
 

 

W środę 09.06. uczniowie klas drugich po bardzo długiej przerwie wreszcie mogli wziąć udział w upragnionej wycieczce. Wybraliśmy się do Zubrzycy Górnej. Odwiedziliśmy Orawskie Muzeum Etnograficzne zlokalizowane u stóp Babiej Góry, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzania skansenu. Dzieci obejrzały stare zabudowania zgromadzone na terenie parku, pochodzące w wielu orawskich miejscowości, w tym najcenniejszy zabytek skansenu – dwór rodziny Moniaków. Mieli również możliwość wysłuchania historii Orawy oraz poznania życia tutejszych mieszkańców sprzed ponad kilkuset lat. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do kolejnego punktu naszej wycieczki, a mianowicie parku linowego „Wypasiona Dolina”. Pogoda od godzin porannych nam dopisywała, a dobre humory sprawiły, że trud przejścia przez trasę wydawał się całkowicie błahy. Do tego możliwość korzystania z wszystkich atrakcji parku sprawiła, że chyba nikt z nas nie miał ochoty wracać. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach wspólne pieczenie kiełbasek i relaks na świeżym powietrzu dał nam chwilę wytchnienia. Wycieczka była bardzo udana i na pewno zapewniła uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny oraz duuuuuużą dawkę dobrego humoru.

 

Magdalena Klus

ZDJĘCIA-KLIKNIJ

 

Skip to content