Menu Zamknij

Wyniki Konkursu Ortograficznego dla klas III

 Wyniki
Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas III

 15 czerwca 2021 r.odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny dla klas III. Zorganizowały go nauczycielki Beata Szuba i Iwona Wrona. Po klasowych eliminacjach wychowawcy klas III wyłonili po 5 uczniów, którzy rozwiązywali test ortograficzny (zagadki, krzyżówka, uzupełnianie liter w wyrazach itp.) oraz pisali niełatwe dyktando.
Celem Konkursu było:
· propagowanie idei poprawnej pisowni
· dbałość o piękno języka polskiego
· stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w szerszej grupie wiekowej
· wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii klas III

 Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
· I   miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica klasy III „b” Anna Krzywoń
· II  miejsce wywalczyła uczennica klasy III „a” Magdalena Milczarek
· III miejsce exeqo zdobyli uczniowie klasy III „b” Julia Latoń i Miłosz Starzec
· Wyróżnienie Anna Chomenko z klasy III „b”.

Wszystkim laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy. Otrzymają oni pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy.Składamy także podziękowania wychowawcom klas III „a” i III „b”- paniom Jolancie Stręk i Halinie Borskiej za solidne przygotowanie dzieci.

                                                                    Organizatorzy Konkursu

 

Skip to content