Menu Zamknij

Dzień Sportu

  Dzień Dziecka,
Dzień Sportu
 

21 czerwca 2021 r. nadszedł długo oczekiwany Dzień Sportu- zaplanowany na Dzień Dziecka niestety nie odbył się z powodu niesprzyjającej aury. Uczniowie i nauczyciele tym razem nie mogli narzekać na pogodę i choć było upalnie młodzi sportowcy dzielnie zmagali się z wyznaczonymi zadaniami.
Organizatorem tego plenerowego wydarzenia był nauczyciel wychowania fizycznego pan Sławomir Urbańczyk, a w jego realizację włączył się także pan Zbigniew Łapa oraz uczennice z klasy VII „b”. Nad bezpieczeństwem czuwali wychowawcy klas I-VII oraz nasza pani pielęgniarka Halinka. Oczywiście ten Dzień nie mógłby się odbyć bez wsparcia i zaangażowania pana Dyrektora Marcelego Pacuta oraz pani wicedyrektor Teresy Chodnik-Bigaj, którzy m.in. zadbali o chłodzące napoje i ciastka dla dzieci. Niezawodna Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich sportowców pamiątkowe medale. Dziękujemy.

Oto najważniejsze punkty Dnia:
•    10:00- rozpoczęcie na boisku trawiastym, przekazanie informacji organizacyjnych,
•    bieg wszystkich klas I-VII,
•    zajęcia na boisku asfaltowym i placu zabaw,
•    gra w zbijanego,
•    gra w koszykówkę,
•    gra w siatkówkę,
•    gra w kółko i krzyżyk,
•    12:00- rozdanie nagród, zakończenie.

Dzień Sportu pokazał, że dzieci i młodzież są bardzo chętne do podejmowania aktywności fizycznej, tak bardzo potrzebnej po okresie nauki zdalnej.  Z zapałem podjęły wysiłek włączając się w szereg zaproponowanych dyscyplin sportowych i zabaw ruchowych. Mimo, że było bardzo gorąco dopingowali siebie nawzajem i w ten sposób także integrowali. Tym, którzy przyczynili się do organizacji tego Dnia, fundatorom nagród, sponsorom i Przyjaciołom Szkoły składamy serdeczne podziękowania.

„Każde dziecko o tym wie: Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
Sport to bardzo ważna sprawa. Są reguły, jest zabawa. (…)
Sport nauczyć może wiele. Zdrowy duch jest w zdrowym ciele,
a z wszystkiego jedna racja: górą sport i rekreacja!”  /E. Pawlak/

Iwona Wrona

ZDJĘCIA-KLIKNIJ

Skip to content