Menu Zamknij

audycja o beatyfikacji

                                  Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego


13 września (poniedziałek), dzień po beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego w naszej szkole została wyemitowana specjalna audycja radiowa poświęcona Patronowi. Prowadzący: Zuzanna Światłoń 7a i Krystian Bochenek 8b wyrazili w imieniu swoim, całej grupy uczniów należących do szkolnego radiowęzła wraz z opiekunkami (p. Olą Łakomy, p. Joasią Sołtys), wszystkich pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach ogromną dumę i radość z faktu, długo wyczekiwanej przez naszą społeczność beatyfikacji. To właśnie to doniosłe wydarzenie stało się okazją do tego, aby przypomnieć sobie na nowo ważne fakty i anegdoty dotyczące życia Prymasa, a także słowa, które do nas kierował.
Kardynał Stefan Wyszyński to postać ważna nie tylko dla naszej osobistej, czy zbiorowej pamięci historycznej, ale także osoba mająca wiele do powiedzenia o naszej przyszłości – stwierdzili prowadzący. Na pytanie Krystiana do Zuzi : Jak myślisz, co błogosławiony Kardynał chciałby powiedzieć nam, współczesnym ludziom? odpowiedziała :
Myślę, że Kardynał Wyszyński jest niekwestionowanym autorytetem poszanowania godności człowieka i wolności. Jego nauczanie jest ponadczasowe i niezwykle aktualne także dziś. Przemówienia, rozważania, publikacje Kardynała Wyszyńskiego, zawierają odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania. (…) Wyszyński w niezwykle aktualny sposób może przekonać nas do właściwego rozumienia wolności. Znajomość Jego nauki może także przyczynić się do troski o jedność, która staje się deficytowym dobrem pierwszej potrzeby.
Na antenie można było usłyszeć także fragment przemówienia błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (wybór fragmentu przemówienia : p. Zbigniew Łapa)
       Prowadzący audycję podkreślili, że to niezwykły zaszczyt mieć Stefana Kardynała Wyszyńskiego za Patrona, ale też wielkie zobowiązanie i ciągła praca nad sobą, którą wszyscy powinniśmy potraktować bardzo poważnie już teraz. Następnie, prosząc Kardynała o modlitwę za nas, wyrazili nadzieję, że beatyfikacja wyda trwały owoc, umocni naszą jedność w wierze i miłości oraz zjednoczy nas wszystkich wokół najwyższych wartości przewyższających wszelkie podziały. Na koniec prowadzący zachęcili słuchaczy do wspólnego odśpiewania pieśni pt.
O NIEZŁOMNY PRYMASIE TYSIĄCLECIA
W wyczekiwane wydarzenie Beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego włączyli się wszyscy uczniowie przygotowując piękne prace plastyczne, a wyeksponowały je Panie :  Ania Bargieł i Ewa Jakóbek- Jezioro tworząc gazetki w holu szkoły.

                                                                                                                                   Aleksandra Łakomy

O NIEZŁOMNY PRYMASIE TYSIĄCLECIA – pieśń do Kardynała Stefana Wyszyńskiego – beatyfikacja w 2021

 


Służyć codziennie już Bogu.

 Dla Niego hołdy, cześć i chwała.

 Więzienia, smutki i trudy i znoje,

 Dla Boga życie poświęcając swoje.

 
Ref.
O niezłomny Prymasie Tysiąclecia,

 Kardynale Stefanie Wyszyński.

 Gdy w sercach naszych brakuje znów miłości,

 Módl się za nami i prowadź do świętości.

 
Dość już! Non possumus! – wołał,

 Gdy Boga znów obrażać chcieli.

 Świętości bronić przed bezbożnym wrogiem.

 – Maryjo wszystko składam w ręce Twoje.

 
Polskę zawierzył Maryi,
By zawsze nami przewodziła.

 Bo Ona naszą drogą do wolności,

 Bo Ona naszą Bramą do wieczności.

 
Moja kochana Ojczyzno!

 Dziś z Nieba modlę się za ciebie.

 Ufajcie Bogu, to z Nim zwyciężycie,

 Z Maryją siebie i świat przemienicie.

 


SŁOWA i MUZYKA: ks. Rafał Jaworski

 


ZDJĘCIA-KLIKNIJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Skip to content