Menu Zamknij

,,Lekcja o bezpieczeństwie”

„Lekcja o bezpieczeństwie”

  W dniach 18-27 października 2021 r. uczniowie klas 2b i 3b, pod opieką wychowawców świetlicy, wzięli udział w nagraniach do krótkiego filmu o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego realizację zakładał regulamin wojewódzkiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym jeden z punktów traktował o przygotowaniu dwuminutowego nagrania.

  W materiale poruszone zostały trzy bardzo istotne kwestie dotyczące: znajomości numerów alarmowych, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, a także konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Uczniowie przypomnieli numery alarmowe, pod które należy dzwonić w przypadku zagrożenia i zaprezentowali zasadę rozważnego zachowania podczas przechodzenia przez pasy. W filmie zademonstrowano także jak ważne (zarówno dla pieszego jak i kierowcy) jest korzystanie z odblasków, które zwiększają widoczność na drodze, co niejednokrotnie może uratować zdrowie a nawet życie. Nagranie znajduje się w poniższym załączniku.

 

                                                                                                           Małgorzata Moskal

 Lekcja o bezpieczeństwie

Skip to content