Menu Zamknij

mikołajki

 6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który ze względu na przypisywane mu legendą uczynki został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom.

Według podań, Mikołaj, który odziedziczył majątek po rodzicach postanowił  rozdać swoje bogactwa biednym i potrzebującym. Współcześnie, święty ten kojarzony jest z czerwonym strojem, długą brodą, i czapeczką  z pomponem.

 Mikołajki to czas wyczekiwany w szczególności przez najmłodszych. Tego dnia grzeczne dzieci otrzymują podarunki. Na uczniów naszej szkoły również czekała dziś niespodzianka. Każdą z klas odwiedził sam Święty Mikołaj w towarzystwie swoich pomocników: aniołków i elfów. Dzieci otrzymały drobny upominek i miały okazję by wykonać pamiątkową fotografię.

 Dodatkowo, uczennice klasy 3b przybliżyły wszystkim prawdziwą historię Mikołaja z Miry, a  klasy młodsze wykonały kolorowankę z wizerunkiem świętego.

 

 Małgorzata Moskal

Zdjęcia

 

Skip to content