Menu Zamknij

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZY

26.04.2022 r. (wtorek) w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Biertowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 14 uczniów SP z terenu naszej gminy, którzy byli najlepsi w wewnętrznych szkolnych eliminacjach (SP Biertowice – 3 osoby, SP Harbutowice- 3 osoby, SP 1 Sułkowice – 4 osoby, SP 2 Sułkowice- 4 osoby}.
Naszą szkołę reprezentowali : Oliwia Kiszka 3b, Amelia Oleksy 3b, Karolina Wilk 3b, Adam Liszka 3a.
Dzieci z poszczególnych szkół podczas rywalizacji mogły w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem  rozgrywek o tytuł Mistrza Ortografii czuwała komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele – opiekunowie uczniów : mgr Paulina Sutor- Głodzik, mgr Renata Dymek, mgr Dorota Czepiec, mgr Aleksandra Łakomy. Sprawdzające zadania konkursowe panie, miały trudne zadanie, ponieważ poziom prezentowany przez uczestników konkursu był bardzo wysoki, a o zwycięstwie przesądziły drobne błędy literowe i przecinki . Po podsumowaniu wyników dwie nasze uczennice : Karolina Wilk 3b i Oliwia Kiszka 3b zajęły czwarte miejsce, niewiele niżej uklasowali się też Adam Liszka 3a i Amelia Oleksy 3b. Zmagania ortograficzne zakończyły się zwycięstwem Leny Kotoniak ze SP1 w Sułkowicach. Laureaci  i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Burmistrza Gminy Sułkowice, Pana Artura Grabczyka nagrody i  pamiątkowe dyplomy.
                                                                                                                           A. Łakomy
GALERIA ZDJĘĆ

Skip to content