Menu Zamknij

Wycieczka IIb do OSP i biblioteki

 

  Wycieczka klasy II ,,b”
do Ochotniczej Straży pożarnej w Sułkowicach
oraz Gminnnej Biblioteki Publicznej
 

          

              18 maja 2022 r. uczniowie klasy II „b” udali się pod moją opieką na wycieczkę pieszą w dwa niezwykłe miejsca. Były to Ochotnicza Straż Pożarna oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sułkowicach. Czas i miejsce wyprawy nie były przypadkowe. Niedawno bowiem swoje święto obchodzili strażacy- grupa zawodowa, która według licznych badań cieszy się największym uznaniem w społeczeństwie. Wizyta w Bibliotece ściśle wiązała się z cyklem zajęć poświęconych książkom, jaki drugoklasiści realizują w bieżącym tygodniu nauki.

              W Gminnej Bibliotece Publicznej powitała nas pani dyrektor Małgorzata Dzidek. Na początku wszystkie dzieci zajęły miejsce na dywaniku, by w kręgu posłuchać o ciekawej pracy bibliotekarza oraz wzbogacić swoją wiedzę o tym magicznym miejscu. W dalszej części wspólnie czytaliśmy o przygodach smoczycy Magdy i Franka Zwisołka, którzy jak się okazało zwiedzali Sułkowice, poznając zabytki naszego małego miasteczka. Na koniec pani dyrektor zaprosiła dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Palcem po mapie (…)”, realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ks. Jana Kruczka w Myślenicach w ramach projektu „Biblioteka Bliżej”. Uczniowie udali się do Izby Tradycji, gdzie otoczeni „bogatą historią” rysowali zabytki Sułkowic. Konkurs został rozstrzygnięty wieczorem, a dwójka chłopcówz naszej klasy zdobyła wyróżnienie w II kategorii (dzieci w wieku 8-12 lat). Byli to Nikodem Król i Hubert Jędrzejowski-Wąsik. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom Konkursu odbędzie się w poniedziałek tj. 23 maja 2022 r.  o godzinie 13:30. Gratuluję!

           Drugi punkt wycieczki stanowiła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu czekał na nas Komendant Gminny Rafał Kurek oraz Naczelnik Szymon Latoń. Pan Komendant opowiedział nam o trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy strażaków. Oprowadził nas po jednostce pokazując wozy strażackie, ubranie i sprzęt wykorzystywane podczas różnorodnych akcji. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na półeczkę z napisem „Michał Woźniak”. Od razu poznały, że to hełm, buty i ubranie należące do naszego księdza. Brawo! Z kolei pan Naczelnik zademonstrował nam, jak używać butli z tlenem i maski, a ogromne nożyce służące do rozcinania np. karoserii samochodu poszkodowanego w wypadku wzbudziły duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród chłopców. Dzieci mogły również wejść do wozu strażackiego i włączyć sygnały świetlne oraz dźwiękowe, co było dla nich nie lada frajdą. Na koniec złożyliśmy na ręce pana Komendanta laurki i rysunki wykonane przez uczniów z klas I-III oraz dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną, dziękując za trud i poświęcenie dla naszej Małej Ojczyzny.

 

                                                          Wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.

                                                                                                               Iwona Wrona

GALERIA ZDJĘĆ

Animacja

Skip to content