Menu Zamknij

,,Przez Maryję – Bogu samemu: bł. kard. Stefan Wyszyński

  „Przez Maryję – Bogu samemu: bł. kard. Stefan Wyszyński”

 W tym roku szkolnym nasi uczniowie jak każdego roku poznawali Patrona Szkoły. Szczególną okazją do przybliżenia sobie osoby bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego był organizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie konkurs wiedzy. Patronat nad konkursem objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej, Małopolski Kurator Oświaty oraz Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

              Temat konkursu brzmiał: „Przez Maryję – Bogu samemu: bł. kard. Stefan Wyszyński” i skierowany był do uczniów klas V-VIII Szkół Podstawowych Archidiecezji Krakowskiej. Konkurs składał się z etapu szkolnego i diecezjalnego. Do konkursu zgłosiło się czterech chętnych z naszej szkoły. W wyniku etapu szkolnego do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 35 uczniów z całej Archidiecezji Krakowskiej w  tym dwie uczennice z naszej szkoły: Agata Waruś i Izabela Płoszczyca.

             Etap diecezjalny odbył się 12 maja w Krakowie w Pałacu Arcybiskupim. Miło mi poinformować, że Agatka Waruś z klasy VII B zajęła piąte miejsce w konkursie co jest znakomitym osiągnięciem.

 Bardzo dziękuję obu uczennicom za godnie reprezentowanie naszej szkoły, parafii i miasta Sułkowice. Mam nadzieję, że poznanie tak wielkiego człowieka jakim był Prymas Tysiąclecia przyniesie owoce w codziennym życiu i zachęci innych do poznawania kardynała Wyszyńskiego nie tylko jako Patrona Szkoły, ale także jako wielkiego Polaka i patrioty.

 

Z. Łapa

   Galeria

 

Skip to content