Menu Zamknij

Palcem po mapie

,,Palcem po mapie”

                23 maja 2022 r. został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny pt. „Palcem po mapie, czyli co smoczyca Magda i Franek Zwisołek mogli zwiedzić w Sułkowicach”. Zorganizowała go Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach, a partnerem projektu była Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Kruczka w Myślenicach. Głównym celem konkursu było rozbudzenie ciekawości poznawania świata, a szczególnie najbliższej okolicy poprzez obcowanie z książką. Dzieci projektowały kartkę pocztową z widokiem, pejzażem, zabytkiem lub wyjątkowym miejscem, do którego chętnie zaprosiłyby turystę zwiedzającego gminę Sułkowice. Wykonanie prac plastycznych poprzedziły interesujące zajęcia, podczas których uczniowie poznali przygody Magdy i Franka zgłębiających wiedzę na temat historii naszej Małej Ojczyzny. Prowadziła je pani Dyrektor Małgorzata Dzidek.

                  Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w Izbie Tradycji, a dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli: Zastępca Burmistrza Gminy Sułkowice pan Dariusz Melerowicz, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach pani Agnieszka Kazanecka- Bylica oraz Członek Jury pani Mieczysława Żak.

Laureatami konkursu w kategorii II (dzieci 8-12 lat) zostali z naszej szkoły:

·         II miejsce- Patrycja Król, kl. I „b”

·         III miejsce- Hubert Jakóbik, kl. III „b”

·         Wyróżnienia- Nikodem Król kl. II „b”, Hubert Jędrzejowski-Wąsik kl. II „b” oraz Gabriel Kuchta kl. I „b”.

Serdecznie gratulujemy naszym najmłodszym artystom i oczywiście życzymy Wam kolejnych sukcesów, zgłębiając nie tylko tajniki naszej pięknej miejscowości.Upragnione wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc czas zaprosić turystów do Sułkowic.

Iwona Wrona

Galeria zdjęć

 

Skip to content