Menu Zamknij

IB w Krakowie

 

  Pierwszoklasiści
w grodzie Kraka
 

 Piękna aura oraz zbliżający się koniec roku szkolnego sprzyjają organizowaniu uczniom wielu przyjemnych doznań połączonych z edukacją w terenie, kształtowaniu postaw patriotycznych, wzajemnych relacji koleżeńskich i integracji zespołu klasowego.

 Tak było między innymi podczas wycieczki klasy I B do królewskiego miasta – Krakowa. Dnia 03.06.2022r pełni wrażeń i gotowi na nowe wyzwania uczniowie wyruszyli pod opieką wychowawców do grodu Kraka.

 Jako pierwszy punkt programu uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej na Wawelu pt. ,,Życie codzienne na zamku króla”. Z bardzo ciekawie prowadzonych zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi: Dlaczego łóżko króla było takie krótkie? Czy król i królowa jadali razem posiłki? Dlaczego na ścianach wisiały arrasy? Jak dokładano do pieca, aby nie wzniecić pożaru?Do czego służyły krużganki wokół dziedzińca? Na takie oraz wiele innych pytań, uczniowie otrzymali ciekawe odpowiedzi. Na koniec wizyty na Wawelu uczniowie zwiedzili smoczą jamę, zrobili pamiątkowe zdjęcie pod jego pomnikiem i kupili symboliczne pamiątki. Następnie spacerkiem przeszliśmy drogą królewską do Rynku. Tam podziwialiśmy Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską, Barbakan. O godzinie 12.00 wysłuchaliśmy hejnału z wieży kościoła.

 Na koniec pojechaliśmy na lekcje przyrody do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach edukacyjnych ,,Niesamowity świat zwierząt” – trasa obejmowała: przegląd współczesnych zwierząt, pod kątem ich funkcjonowania w wybranych ekosystemach, w tym odżywiania, rozmnażania, poruszania i obrony przed drapieżnikami. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat różnych zwierząt np. Czy żółw opuszcza swoją skorupę? Dlaczego żyrafa nie pije wody z ziemi? Czy struś chowa głowę w piasek? Która papuga nie umie latać? Jak często leniwiec schodzi z drzewa? Itp.

 Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni, z bagażem nowych wiadomości i doświadczeń. Pozostały mam miłe wspomnienia i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wycieczki.

                                                                                                          Uczniowie klasy I B

                                                                               wraz z wychowawczynią H. Borską

Galeria zdjęć

 

Skip to content