Menu Zamknij

zakończenie roku szkolnego

 

 

„Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las,
i niebo, i łąka, wolny swobodny czas”

 

 

  24 czerwca 2022 r.zakończył się rok szkolny i katechetyczny 2021/22. Ten dzień rozpoczęliśmy mszą świętą o godz. 8:30, którą celebrował ksiądz proboszcz Edward Antolak. W kościele parafialnym zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pozostali mieszkańcy Sułkowic. W Słowie Bożym ksiądz proboszcz podkreślił, aby zbliżający się czas wakacji nie był odpoczynkiem od Pana Boga. Liturgia mszy św. była dla nas szczególna nie tylko dlatego, że rok szkolny kończymy w kościele z Bogiem, ale również z innego powodu. Dzisiaj bowiem na zasłużoną emeryturę odchodzi proboszcz Edward Antolak, który przez ostatnie 11 lat pełnił posługę kapłańską w naszej parafii.Polecamy go Bożej Opatrzności życząc błogosławieństwa na co dzień.

                      Po mszy świętej udaliśmy się do szkoły, gdzie o godz. 9:30 odbyła się uroczysta akademia. Wszystkich zgromadzonych na hali sportowej powitał pan Dyrektor Marceli Pacut. Swoją obecnością zaszczycili nas Wiceburmistrz Sułkowic Dariusz Melerowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Emilia Piątkowska oraz Zastępca Przewodniczącej Paweł Kuźniar. Miło nam było gościć licznie zebranych rodziców naszych uczniów. Apel prowadziła przewodnicząca szkoły Anna Lipińska.

 W swoim wystąpieniu pan Dyrektor podziękował nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za codzienne zaangażowanie, a także trud wkładany w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Słowa wdzięczności skierował do pana Wiceburmistrza oraz rodziców, którzy byli sojusznikami podejmowanych przez nas działań i na każdym polu mogliśmy liczyć na ich wsparcie. Zwracając się do uczniów pan Dyrektor pogratulował im wyników w nauce oraz licznych osiągnięć w konkursach na różnych szczeblach. Dzieci młodsze dzielnie uczyły się literek i cyfr oraz z radością poznawały otaczające je środowisko. Starsi czytali lektury, obserwowali ciekawe reakcje chemiczne i z zapałem rozwijali swoje pasje artystyczne. Uczniowie zgłębiali także skomplikowane wzory matematyczne, a poznając tabliczkę mnożenia powinni również pamiętać o „dzieleniu” się z innymi swoją życzliwością i uśmiechem. Zdobyte przez nich wiedza i umiejętności zaprocentują w przyszłości, przyczyniając się do kształtowania właściwych postaw wobec otaczającej rzeczywistości. Szczególne słowa popłynęły w kierunku uczniów klas ósmych, którzy od dziś są już absolwentami naszej szkoły- „raju utraconego”. Pamiętajcie, że drzwi do tego raju stoją dla was otworem. Nie mówimy żegnajcie, mówimy do zobaczenia. Pan Dyrektor Marceli Pacut życzył wszystkim udanych wakacji.

 „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas.

 Tyleśmy ze sobą przeżywali, a dziś już wspomnienia łączą nas”.

 W dalszej części głos zabrali Wiceburmistrz Sułkowic Dariusz Melerowicz, który złożył podziękowania na ręce pana Dyrektora oraz Rada Rodziców, dziękując nauczycielom m.in. za cierpliwość w przekazywaniu wiedzy dzieciom. Następnie do uczniów klas ósmych zwróciła się ich młodsza koleżanka, przedstawicielka klas siódmych Zuzanna Światłoń mówiąc, że na długo pozostaną oni w ich pamięci oraz zawsze będą dla nich autorytetem i wzorem do naśladowania. Zuzia wraz z Anią obdarzyły absolwentów drobnymi upominkami, a w ich imieniu słowa wdzięczności wypowiedziały uczennice klasy VIII „a” Aleksandra Kuźniar oraz Julia Kurowska. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klas ósmych, którego dokonał pan Dyrektor Marceli Pacut. W trakcie akademii wykonaliśmy także  „Mazurka Dąbrowskiego” oraz hymn szkoły.

                      Miłym akcentem dnia było wręczenie nagród uczniom z klas IV-VIII,  którzy w mijającym roku szkolnym zostali wpisani do „złotej księgi”, uzyskując średnią ocen minimum 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Nazwiska dzieci odczytała pani Wicedyrektor Teresa Chodnik-Bigaj, zapraszając na środek nie tylko uczniów, ale również ich rodziców. Otrzymali oni z rąk pana Dyrektora książki oraz listy gratulacyjne. Wszystkich nagrodzono gromkimi brawami. Pani Wicedyrektor wyróżniła także pozostałych uczniów z klas IV-VIII,  którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce i zdobyli świadectwo z biało-czerwonym paskiem oraz wzorową frekwencję. Na koniec części oficjalnej pan Dyrektor Marceli Pacut pogratulował uczennicy klasy VIII „b” Agacie Waruś i jej opiekunowi, panu Zbigniewowi Łapie. Agatka została bowiem Laureatem Biblijnego Konkursu Tematycznego i niedawno odebrała nagrodę z rąk Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak i Arb. Marka Jędraszewskiego.

                     Wreszcie przewodnicząca szkoły Anna Lipińska zaprosiła całą publicznośćna część artystyczną. Przygotowali ją uczniowie z klas I „a” i I „b” wraz ze swoimi paniami Jolantą Stręk i Haliną Borską. Mali artyści zabrali nas w wakacyjną podróż prezentując wiersze, piosenki i taniec z pomponami do utworu Shakiry „Waka Waka (This Time for Africa)”. Pan Dyrektor wyraził swoje uznanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania akademii i zaprosił uczniów na spotkania z wychowawcami w klasach.

 „Smak wakacji, zapach lata, wiatr od morza, słońce w Tatrach.

 Kolorowy zawrót głowy, najpiękniejszy czas.

 Najpiękniejszy smak i zapach, smak wakacji, zapach lata.

 To wspomnienie i pamiątka na ponure dni”.

 Iwona Wrona

 

GALERIA ZDJĘC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content