Menu Zamknij

wycieczka 5a

  Dwudniowa wycieczka klasy 5a  

W dniach 27-28 października 2022 r. przebywaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowo –Szkoleniowym „Pod Kamiennikiem” w Porębie.

W pierwszym dniu naszej integracyjnej wycieczki przeszliśmy historyczny szlak śladami żołnierzy Armii Krajowej. Pogoda nam dopisywała, słońce mocno świeciło, pokonaliśmy tę 6 km trasę z ogromną przyjemnością, wędrowaliśmy po malowniczych alejkach leśnych zasypanych kolorowymi liśćmi. Beskid Wyspowy przywitał nas wszystkimi kolorami złotej polskiej jesieni. Jednakże nie tylko podziwialiśmy tańczące na wietrze barwne liście i przepiękne górskie krajobrazy, ale również złożyliśmy hołd gen. Nilowi i partyzantom pochowanym w symbolicznej mogile na Suchej Polanie, zapoznaliśmy się także z historią tego miejsca i pamiątkowymi głazami oraz polowym ołtarzem.

Po posiłku i krótkim odpoczynku udaliśmy się na kompleks boisk sportowych i plac zabaw. Chłopcy oczywiście grali głównie w piłkę nożną, natomiast dziewczyny skupiły się na grze w tenisa stołowego, rzutach do kosza i pokonywaniu różnych torów zabaw. Potem wszyscy powalczyli z frisbee. Dzień zakończyliśmy seansem filmowym w Ośrodkowej Sali Kinowej.

Ostatni dzień wycieczki staraliśmy się zintegrować w sali gier i zabaw. Okazało się, że bilard, cymbergaj, tenis stołowy, siłownia czy konsole gier edukacyjnych zmusiły nas do współpracy i zespołowego działania, jeden drugiemu pomagał, aby pokonać drużynę przeciwnika. Było cudownie! Szkoda, że ta wycieczka trwała tylko dwa dni. Dziękujemy Pani Beatce i Pani Martusi za wspólnie cudownie spędzony czas, mamy nadzieję, że nasze opiekunki równie dobrze się bawiły, jak MY!

Klasa 5a

 

Galeria

Skip to content