Menu Zamknij

podsumowanie projektu ,,Odblaskowa szkoła”

   Podsumowanie projektu
,,Odbalaskowa Szkoła”
 

We wrześniu i październiku 2022r. nasza szkoła realizowała założenia XII edycji projektu „Odblaskowa Szkoła”, który miał charakter konkursu i swoim zasięgiem obejmował województwo małopolskie. Jego głównym celem było promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
W czasie trwania akcji uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Policjantem, podczas którego każdy pierwszoklasista otrzymał kamizelkę odblaskową. Zorganizowana została również akcja „Sprzątanie Świata”, której ideą było kreowanie postaw przyjaznych środowisku i wzmocnienie świadomości ekologicznej, z równoczesnym propagowaniem bezpiecznych zachowań na drodze. Działania podjęli również uczniowie klas trzecich, którzy zorganizowali happening, promując noszenie elementów odblaskowych wśród lokalnej społeczności. Pod okiem wychowawców przygotowali hasła, z którymi udali się na Sułkowicki rynek. Dodatkowo w świetlicy szkolnej organizowane były zajęcia, w trakcie których uczniowie utrwalili numer alarmowy 112, poznali podział i znaczenie najważniejszych znaków drogowych, wykonali laurki dla babć i dziadków oraz przygotowali wystawę prac plastycznych.
Mamy nadzieję, że podjęte działania uświadomiły wielu osobom jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych. Liczymy, iż uczniowie naszej szkoły będą wzorowo wypełniać założenia Konkursu świecąc przykładem na drodze!

Koordynator akcji
Małgorzata Moskal

GALERIA

Skip to content