Menu Zamknij

zaprosznie do czytania i podróżowania

ZAPROSZENIE DO CZYTANIA I PODRÓŻOWANIA

 

Z zapałem przystąpiliśmy do realizacji  projektu edukacyjnego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Naszą inspiracją do stworzenia zaproszeń zachęcających do podróży do Szwecji i Laponii była książka Selmy Lagerlof Cudowna podróż.

Jest to historia niezwykłej  przemiany leniwego, samolubnego i okrutnego dla zwierząt i ludzi chłopca w młodego człowieka, który zaczyna cenić takie wartości, jak przyjaźń i miłość. Jest to zatem opowieść o dorastaniu i o tym, jaką drogę trzeba przejść, by docenić to, co w życiu najważniejsze.

Nie tylko wspólnie etapami czytaliśmy wybraną lekturę, ale musieliśmy  sobie także dokładnie przypomnieć wyznaczniki kompozycyjne zaproszenia jako tekstu użytkowego.

Klasa 5a

 

 

 

 

 

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książki Cudowna podróż Selmy Lagerlof  do zwiedzania Szwecji i Laponii. W podróż  wyruszamy 23 marca 2023 r. o godzinie 18.00  z lotniska Balice w Krakowie.

Będziecie zachwyceni przygotowanymi atrakcjami. Obok manekinów   Nilsena  Holgerssona i gąsiora Marcina czeka Was wiele niezwykłych niespodzianek.

                                                                      Klasa 5a

 

 

 

 

 

 

Skip to content