Menu Zamknij

w krainie baśni

  W KRAINIE BAŚNI  

Realizując projekt edukacyjny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,uczniowie klasy I a poznali postać i twórczość Hansa Christiana Andersena.

Podczas pierwszego etapu projektu dzieci poznały historię i ciekawostki z życia autora popularnych baśni. Następnie wysłuchałyutworu pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, ustaliły przebieg wydarzeń na postawie historyjki obrazkowej oraz wspólnie z nauczycielem zastanawiały się nad elementami fantastycznymi i realistycznymi w baśni.

Drugi etap realizacji projektu opierał się na analizie utworu pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Uczniowie wysłuchali baśni, wspólnie omówili jej treść oraz zastanawiali się, jak mogliby wesprzeć osoby potrzebujące pomocy.

Każdy z etapów projektu zakończony został wykonaniem pracy plastycznej, a z tych prac dzieci wspólnie utworzyły piękny album.

Sięgnięcie do baśni H. Christiana Andersena było dla uczniów szansą do udania się w świat fantazji oraz otwarcia serc na potrzeby innych ludzi.

K. D.

 

 Galeria zdjęć

Skip to content