Menu Zamknij

komiksy i klasa 6b

Komiksy i klasa VI b

 

Zastanawialiście się kiedyś nad historią komiksów? W Polsce pierwszy komiks dla dzieci powstał w 1932 roku , kiedy to Kornel Makuszyński wraz z Marianem Walentynowiczem stworzyli ilustrowane przygody Koziołka Matołka. W Stanach Zjednoczonych złota era komiksów przypadła na lata 30 XX wieku. Wiele komiksów zostało zekranizowanych i do tej pory są one bardzo chętnie oglądane.

Komiksy cieszą się popularnością już od kilku dekad. Młodzi czytelnicy w naszej szkole również chętnie sięgają po komiksy znajdujące się w bibliotece szkolnej.  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa postanowiliśmy całą klasą przyłączyć się do tej wspaniałej akcji i zapoznać się z komiksami dostępnymi w bibliotece szkolnej. Każdy uczeń wybrał sobie tytuł, który był dla niego interesujący i po przeczytaniu tych historyjek obrazkowych dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami na  temat danego komiksu, omawialiśmy oraz zilustrowaliśmy ulubione fragmenty. Była to świetna zabawa oraz okazja do wspólnego głośnego czytania.

Klasa 6b

Galeria zdjęć

Skip to content