Menu Zamknij

grudzień w świetlicy szkolnej

  Grudzień w świetlicy szkolnej  

Grudzień w świetlicy szkolnej upłynął namw świąteczno-zimowej atmosferze. Miesiąc ten, to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia – pełen pozytywnych emocji i radości. By umilić dzieciom ten wyjątkowy okres, przygotowany został kalendarz adwentowy, w którym codziennie pojawiały się ciekawe zadania lub drobne niespodzianki. Pierwszym wyzwaniem, z którym musieli uporać się uczniowie było przystrojenie bożonarodzeniowego drzewka kolorowymi ozdobami. Kolejne zadania związane były z postacią Mikołaja. Dzieci pisały listy, wykonywały kartki z wizerunkiem świętego, dekorowały skarpety, a także rozwiązywały rebusy i krzyżówki. Ponadto, w wolnych chwilach uczyliśmy się piosenki i wierszyków dla specjalnego gościa, który przybył do naszej szkoły 6 grudnia. Kolejny tydzień był czasem rozmów dotyczących przygotowań do świąt oraz tradycji związanych z Wigilią. Poznaliśmy opowiadania i piosenki związane ze świętami oraz wykonywaliśmy ozdoby choinkowe i kartki dla bliskich. Pamiętaliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania! Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewały podczas zajęć w ostatnim tygodniu nauki przed przerwą zimową. 

Małgorzata Moskal

 

Galeria zdjęć

Skip to content