Menu Zamknij

projekt 8B

  Projekt klasy VIIIB  

Klasa VIII B zrealizowała projekt  pt. „ Ratowała życie i pamięć – projekt edukacyjny upamiętniający bohaterkę Irenę Sendlerową” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej w rozwijaniu wiedzy o bohaterskich Polakach, do których należała Irena Sendlerowa oraz wzorując się na tej postaci, budowaniu postaw prospołecznych.

Na lekcjach wychowawczych uczniowie wspólnie czytali fragmenty książki pt. „ Irena Sendlerowa. Magiczny koralik.” Opowieść Beaty Ostrowickiej pozwoliła im poznać życie i działalność Ireny Sendlerowej za pośrednictwem młodych bohaterów, którzy zaangażowani w szkolny projekt historyczny odkrywają kolejne fakty z życia „Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata”- kobiety, która podczas II wojny światowej ryzykowała wszystko, ratując żydowskie dzieci.

Obejrzane dodatkowo fragmenty filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej” uświadomiły uczniom z jakim okrucieństwem wojny musieli zmierzyć się zwykli ludzie, jak bardzo cierpieli. W takich okolicznościach prowadziła swoją działalność Irena Sendlerowa. Wiele scen ukazuje niesamowitą odwagę, zaangażowaniei talent organizacyjny głównej bohaterki.

Zdobyte informacje dotyczące tej wielkiej społeczniczki stały się punktem wyjścia do dyskusji o wartościach i ideałach, którymi należy się kierować w życiu oraz postawach,  które powinny być wzorcem do naśladowania.

Wykonana została również gazetka ścienna poświęcona Irenie Sendlerowej. Na gazetce zostały zamieszczonejej cytaty, które zdaniem uczniów mają ogromny wpływ na sposób postępowania względem drugiego człowieka.

 

 

Galeria zdjęć

Skip to content