Menu Zamknij

nauka tańca z LEGO

 

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszłości

Nauka tańca

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Najważniejszą misjąjest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” klasa V a w dniu 3 stycznia 2023 r. wzięła udział w zajęciach pt. ,,Nauka tańca”.
Uczniowie zostali podzieleni na dwu – trzyosobowe zespoły. Każda grupa otrzymała zestaw LEGO Education SPIKETMEssential oraz urządzenie z zainstalowaną aplikacją LEGO Education SPIKETM.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpiły do budowania figur. 
Po wykonaniu figur uczniowie przystąpili do tworzenia kodu programu sterującego postaciami, uwzględniając różne tempo wykonywania ruchów, dodając efekty dźwiękowe.

Pomoce pozyskane dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” umożliwiają uczniom (poprzez zabawę, działania praktyczne, eksperymentowanie) zdobywanie umiejętności niezbędnych w wykształceniu kompetencji potrzebnych w przyszłości. Dzieci uczą się samodzielnego i krytycznego myślenia, pracy zespołowej, rozwijają umiejętności manualne i techniczne.

 Jan Kaciuba

 

Galeria zdjęć

Animacja

Skip to content