Menu Zamknij

,,Hazard”

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS

 

 

Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

12 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie
w którym wzięli udział uczniowie klas VIII. Podczas zajęć prowadzonych przez trenerów KAS uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach. Poznali też zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych, omówione zostały także skutki uzależnienia od hazardu.

Mamy nadzieję, że udział w omawianej akcji edukacyjnej przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat tego, że nawet pozornie atrakcyjne i bezpieczne gry internetowe mogą być realnym zagrożeniem i mogą stanowić ryzyko uzależnienia od hazardu.

Joanna Kowalczyk

Zachęcamy do obejrzenia:

https://youtu.be/4rUqLd5OmJo

Skip to content