Menu Zamknij

bezpieczne ferie

Bezpieczne ferie zimowe

Drogie Dzieci!
30 stycznia 2023 r. rozpoczynają się ferie zimowe, czas zasłużonego odpoczynku po wytężonej pracy, jaką podejmowaliście w ciągu I okresu nauki. Niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób je spędzicie pamiętajcie o zachowaniu kilku podstawowych zasad, by były one bezpieczne. Zabawa na śniegu, zjazdy z górki na sankach, jazda na nartach, czy łyżwach sprawiają wiele radości i wzmacniają naszą kondycję fizyczną. Pamiętajcie jednak, że podstawą aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu jest przede wszystkim zdrowy rozsądek i ostrożność.
Oto katalog najważniejszych zasad:
1.    Dostosuj ubiór do warunków panujących na dworze.
2.    Zjeżdżając z górki na sankach zachowaj bezpieczną odległość.
3.    Jazdę na łyżwach trenuj tylko na lodowisku.
4.    Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych.
5.    Rzucając śnieżkami, nie łącz śniegu z twardymi przedmiotami.
6.    Do jazdy na nartach wybieraj stoki odpowiednie do swoich umiejętności.
7.    Idąc na spacer zabierz ze sobą naładowany telefon komórkowy.
8.    Po zmierzchu noś odblaski!
9.    Informuj rodziców dokąd wychodzisz, z kim i kiedy wrócisz.
10.    Ogranicz przebywanie w sieci do minimum.
11.    Zdrowo się odżywiaj.
12.    Zadbaj o właściwą ilość snu.
Drogie Dzieci!
W razie pojawienia się sytuacji niebezpiecznej, zagrażającej Waszemu zdrowiu lub życiu natychmiast powiadomcie osobę dorosłą lub skorzystajcie z numerów alarmowych. Pamiętajcie, aby nie rozłączać się do czasu wyraźnego polecenia operatora. Nie dzwońcie także bez uzasadnionego powodu, by nie blokować linii telefonicznej osobie, która faktycznie w tej chwili potrzebuje natychmiastowej pomocy.  Życzymy Wam bezpiecznych ferii zimowych, zregenerujcie siły, by z nowym zapałem podjąć trud nauki w II okresie tego roku szkolnego. Dziękujemy klasie IV „a”, która pod opieką wychowawczyni- pani Kasi Tyrpy przygotowała na szkolnym holu okolicznościową gazetkę.

112-numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej

                                                                                                                    Opiekunki SU

Skip to content