Menu Zamknij

Styczeń w świetlicy

  Styczeń w świetlicy szkolnej  

Upłynął styczeń, a wraz z nim pierwszy semestr nauki.

Po zimowej przerwie świątecznej ochoczo wróciliśmy do codziennych zajęć, obowiązków i zabaw w naszej świetlicy szkolnej. Pierwszy tydzień nowego miesiąca rozpoczęliśmy od rozmów dotyczących noworocznych planów i marzeń. Uczniowie dzielili się swoimi pragnieniami i przemyśleniami. Wspólnie podsumowaliśmy miniony rok. Ten czas wykorzystaliśmy także do utrwalenia nazw miesięcy oraz pór roku, wykonując dwunastoelementowe koło, z ilustracjami prezentującymi skojarzenia dzieci z wylosowanym miesiącem.  Kolejny tydzień odbywał się pod hasłem „W zimowej szacie”, a jego celem było uwrażliwianie uczniów na piękno zimowego krajobrazu, poprzez obserwację zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci doskonaliły umiejętność współpracy w grupach tworząc lapbooki z ciekawostkami dotyczącymi tej magicznej pory roku. W tym okresie powstały też liczne prace plastyczne wykonane różnymi technikami. W styczniu nie mogliśmy zapomnieć o naszych babciach i dziadkach! Z okazji ich święta uczniowie przygotowali laurki z kwiatami oraz kalendarze z życzeniami. W ostatnim tygodniu skupiliśmy się na tematyce związanej z bezpiecznym i aktywnym wypoczynkiem podczas ferii zimowych. Dzieci wykonały plakat z zasadami, które wcześniej samodzielnie musiały ułożyć i ozdobiły go pomysłowymi ilustracjami. Poznały również sporty zimowe i obejrzały filmiki prezentujące najbardziej popularne dyscypliny.

W trakcie całego miesiąca uczniowie rozwijali sprawność ruchową biorąc udział w grach i zabawach na hali sportowej oraz w sali świetlicy. Ponadto kształtowali swoje umiejętności matematyczne ćwicząc dodawanie i tabliczkę mnożenia oraz doskonalili pamięć, koncentrację, spostrzegawczość korzystając z gier planszowych i łamigłówek logicznych.

 

Galeria zdjęć

Skip to content