Menu Zamknij

wyścigi koników

  #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI#LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI

Wyścigi koników polnych

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Najważniejszą misjąjest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” klasa VIB w dniach 3.03.2023 r. i 10.03.2023 r. wzięła udział w zajęciach pt. „Wyścigi koników polnych”.

Uczniowie zostali podzieleni na trzyosobowe zespoły. Każda grupa otrzymała zestaw LEGO Education SPIKETMPrime oraz urządzenie z zainstalowaną aplikacją LEGO Education SPIKETM.

Praca polegała na wykonaniu zabawki – konika polnego. Po wykonaniu figury – przyszedł czas na ułożeniu kodu programu sterującego figurami. Każda grupa prezentowała swoje prace.

Pomoce pozyskane dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” umożliwiają uczniom (poprzez zabawę, działania praktyczne, eksperymentowanie) zdobywanie umiejętności niezbędnych w wykształceniu kompetencji potrzebnych w przyszłości. Dzieci uczą się samodzielnego i krytycznego myślenia, pracy zespołowej, rozwijają umiejętności manualne i techniczne.

Jan Kaciuba

Galeria zdjęć

Animacja

 

3.03.2023 r. rozpoczęły się zajęcia z robotyki. Na zajęciach mogliśmy poszerzyć wiedzę np. o programowaniu i konstruowaniu. Podczas zajęć robotyki mogliśmy się rozwinąć intelektualnie. Gdy zajęcia z robotyki się zaczęły byliśmy podzieleni na grupy w których mogliśmy razem współpracować i razem się integrować. Zajęcia z robotyki były ciekawie prowadzone, bo na końcu kiedy wszystko zaprogramowaliśmy i je skonstruowaliśmy, to mogliśmy pobawić się robotmi i je przetestować.

Mikołaj Światłoń

Skip to content