Menu Zamknij

warsztaty klas I

  WIELKANOCNE
WARSZTATY KLAS I
 

W czwartek 30.03. uczniowie klas I udali się na wycieczkę do Muzeum Niepodległości w Myślenicach, gdzie wzięli udział w zajęciach pt. „ZWYCZAJE WIELKANOCNE ZIEMI MYŚLENICKIEJ”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dawniej mieszkańcy powiatu myślenickiego przygotowywali się do Wielkiego Postu, poznali tradycje związane z obchodami Wielkanocy, mieli też okazję poznać zapomniane już zwyczaje świąteczne panujące w naszym powiecie jak np. procesja z WIELKANOCNYM JEZUSKIEM, która kultywowana jest jeszcze tylko w Tokarni. Nie obyło się także bez opowieści o przygotowywaniu święconki, czy różnorodnych technikach zdobienia wielkanocnych jajek – a wszystko to w otoczeniu pięknej, barwnej ekspozycji muzealnej. Na koniec warsztatów uczniowie mieli możliwość własnoręcznego wykonania palm wielkanocnych pod czujnym okiem Pana Karola. Bardzo dziękujemy Pani Justynie i Panu Karolowi za tak wspaniale przygotowaną lekcję o tradycjach świątecznych  i mamy nadzieję na kolejne wspólne odkrywanie historii naszego powiatu.  

M.K.

Galeria zdjęć

Skip to content