Menu Zamknij

marzec w świetlicy szkolnej

   Marzec
w świetlicy
szkolnej
 

Marzec w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od tematyki związanej ze zdrowym i aktywnym stylem życia. W tym czasie kształtowaliśmy postawę prozdrowotną i poznaliśmy różne formy rozwijania sprawności fizycznej. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, zapoznali się z piramidą żywieniową oraz układali hasła promujące zdrowie i sport, do których stworzyli kreatywne ilustracje. Drugi tydzień nawiązywał do święta kobiet. W tym czasie szczególnym zaangażowaniem wykazali się chłopcy, którzy podczas zajęć mieli możliwość wykonania laurek. W marcu skupiliśmy się na bardzo istotnym temacie jakim są uczucia i emocje. Uczniowie podejmowali próby rozpoznawania i nazywania własnych emocji. W tym celu wykorzystane zostały rozmaite karty pracy i interesujące ćwiczenia w formie zabaw. Wiosnę przywitaliśmy wspólnym spacerem, podczas którego mogliśmy zaobserwować zmiany w przyrodzie i wsłuchać się w piękny śpiew ptaków. W tym okresie dzieci poznały utwory o tematyce wiosennej znanych polskich autorów, wykonały motylki wyklejane barwioną solą oraz doskonaliły współpracę w grupach tworząc ilustracje w dużym formacie. Korzystając z kilku słonecznych, marcowych dni chętnie spacerowaliśmy na pobliski zalew i szkolny plac zabaw. Oprócz tego sprawność ruchową rozwijaliśmy na hali sportowej.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Skip to content