Menu Zamknij

Gratulacje dla Agatki

Finalistka Biblijnego Konkursu Tematycznego
„Z Dobrą Nowiną przez życie”

 

„Umiejętność czytania Pisma Świętego, ma podstawowe znaczenie dla każdego wierzącego. Jest pierwszym krokiem na drodze, której następne etapy to medytacja i z kolei modlitwa w ścisłym sensie tego słowa. Właśnie modlitwa inspirowana przez Pismo Święte, jest najważniejszą drogą rozwoju duchowości chrześcijańskiej. Kto potrafi poświęcić jej czas

i siły, zbiera potem obfite owoce.”

                                                                                                          Św. Jan Paweł II

 

            Agatka Waruś – uczennica naszej szkoły od pięciu lat bierze udział w Biblijnym Konkursie Tematycznym  organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty i wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Krakowie. Także w tym roku reprezentowała naszą szkołę, swoją rodzinę, parafię oraz miasto Sułkowice na etapie szkolnym, rejonowym
i wojewódzkim zmagając się z Ewangelią św. Jana.

            29 marca odbył się etap finałowy konkursu w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Joanny Beretty Molli w Krakowie.

            W dniu 18 kwietnia zostały ogłoszone oficjalne wyniki etapu wojewódzkiego  na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Miło mi poinformować, że Agatka Waruś uzyskała tytuł finalisty Biblijnego Konkursu Tematycznego  ze znajomości Ewangelii św. Jana. Dodam, że osiągnięcia Agatki są naprawdę imponujące. W ciągu czterech lat zdobyła trzykrotnie tytuł finalisty a w zeszłym roku Laureata.

Gratulując Agatce osiągniętego sukcesu, życzę jej dalszego rozwijania pasji poznawania Słowa Bożego zawartego w Biblii i takich samych sukcesów także w szkole średniej.  Wszystkim  życzę, abyśmy wszyscy potrafili często sięgać po Pismo Święte, by z wiarą i pokorą rozważać zawarte tam Boże Objawienie. Mam nadzieję, że pojawią się naśladowcy Agatki i godnie zastąpią Ją w nowym roku szkolnym.

 

 

 

Katecheta

  Z. Łapa

 

Wszystkich chętnych zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy (test w załączniku).

Życzę powodzenia!

 

 

 

Skip to content