Menu Zamknij

finalistka konkursu historycznego

AGATA WARUŚ FINALISTKĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Agata Waruś uczennica klasy VIII „b” została finalistką Małopolskiego Konkursu Historycznego. Droga do sukcesu była długa. Najpierw trzeba było przejść eliminacje na etapach szkolnym i rejonowym. Etap szkolny obejmował całą podstawę programową (od starożytności do współczesności) ze szczególnym uwzględnieniem okresu panowania dynastii Andegawenów i Jagiellonów do momentu zawarcia Unii Lubelskiej (1370-1569). Etap rejonowy obejmował zagadnienia związane z rozwojem systemu monetarnego na ziemiach polskich oraz rozwojem społeczeństwa w tamtym okresie. Dodatkowo trzeba było znać  najważniejsze wydarzenia na przełomie XIV- XVI wieków. Finał  dotyczył już bardziej konkretnego tematu, mianowicie: „Od unii z Węgrami do unii realnej z Litwą. Proces powstawania wielonarodowej Rzeczypospolitej”. Gratulujemy Agacie przejścia przez kolejne etapy konkursu i dotarcia do finału.

 

                                                                                                      M.Pacut

Skip to content