Menu Zamknij

Klasa II w Krakowie

   Klasa II a na wycieczce
w Krakowie
 

Dnia 25 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 2 a wraz z wychowawcą, wyruszyli na wycieczkę do Krakowa, gdzie oglądali wspaniałe widowisko teatralne połączone z rewią na lodzie na lodowisku Cracovii pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”, opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana.

Spektakl przedstawiał różne przygody jakie spotykały tytułowego bohatera. Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Uczniowie mieli okazję podziwiać wiele barwnych i kolorowych postaci baśni.

Wszyscy byli pod dużym wrażeniem scenografii i dekoracji, a szczególnie ogromnego statku pirackiego. Łyżwiarze prezentowali się we wspaniałych kostiumach, nie zabrakło również efektów pirotechnicznych i świetlnych. Występom towarzyszyła odpowiednio dobrana oprawa muzyczna. Widowisko to było cudownym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Po wrażeniach artystycznych uczniowie odwiedzili również Muzeum Inżynierii i Techniki, gdzie na wystawie stałej oglądali w Krakowskiej Zajezdni zabytkowe tramwaje, które jeździły przed laty ulicami Krakowa. Dzieci dowiedziały się także jak zmieniał się Kraków na przestrzeni lat. Oprócz tego zastanawiały się nad tym, co to jest wynalazek? Oglądały dawne przyrządy do mierzenia i ważenia, zapoznały się z wynalazkami związanymi z pismem i drukiem. Podziwiały również wiele ciekawych i oryginalnych eksponatów, które zmieniły życie człowieka.

I tylko pogoda nie dopisała… Ale za to atrakcji było co niemiara, dla każdego coś ciekawego!

 

                                                 Jolanta Stręk

Galeria zdjęć

Skip to content