Menu Zamknij

kwiecień w świetlicy szkolnej

   Kwiecień
w świetlicy
szkolnej
 

W kwietniu w naszej świetlicy szkolnej dominowała tematyka nawiązująca do bardzo ważnych dni, które przypadały w tym miesiącu: Świąt Wielkanocnych, Światowego Dnia Książki i Międzynarodowego Dnia Ziemi. W pierwszym tygodniu uczniowie przygotowywali się do świąt poznając najważniejsze tradycje, symbolikę potraw znajdujących się na wielkanocnym stole, a także zdobywali wiedzę na temat sposobów farbowania i ozdabiania jajek. Dzieci wykonywały tematyczne karty pracy i brały udział w zajęciach plastycznych rozwijających ciekawość poznawczą oraz kształtujących zdolność skupienia i koncentracji uwagi. Tuż po powrocie z przerwy świątecznej głównym punktem zainteresowań była książka. Uczniowie poznali jej budowę, proces powstawania, rodzaje oraz zalety płynące z ich czytania. Ponadto dzieci samodzielnie utworzyły zasady korzystania z książek. W ostatnim tygodniu kwietnia dominowała tematyka związana z Majowymi Świętami Narodowymi. Podczas zajęć uczniowie m.in.: utrwalali polskie symbole narodowe, poznawali święta przypadające na dzień 1, 2 i 3 maja, a także pobudzali i rozwijali aktywność twórczą wykonując prace plastyczne nawiązujące do tejże tematyki.
Jak w każdym miesiącu wiele czasu poświęcaliśmy na zabawy ruchowe, które odbywały się na placu zabaw, hali sportowej oraz w sali świetlicy, a także na swobodne zajęcia w grupach rówieśniczych mających na celu integrację uczniów.

 

Galeria zdjęć

Skip to content