Menu Zamknij

Powiatowy Turniej BRD

Dnia 21 kwietnia 2023r. uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwo  Ruchu Drogowego zorganizowanym  na etapie gminnym w Zespole Placówek Oświatowych im. św. Jadwigi Królowej Polski  w Krzywaczce . Turniej odbył się w dwóch grupach wiekowych: uczniowie w wieku 10 – 12 lat oraz uczniowie starsi.

 

Celem turnieju było popularyzowanie  bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, promowanie roweru jako środka transportu w rekreacji i sporcie oraz inspirowanie uczniów do działań na rzecz  bezpieczeństwa na drodze.

Turniej składał się z części teoretycznej obejmującej znajomość przepisów ruchu drogowego oraz z części praktycznej: przejazd po miasteczku rowerowym z zastosowaniem obowiązujących przepisów, a także pokonanie  toru przeszkód składającego się z kilku elementów.

Nasi uczniowie wywalczyli  I miejsce w kategorii 10 – 12 lat w składzie:

1.      Aleksandra Biela kl.5a

2.      Weronika Biela kl.5a

3.      Oliwier Pitala kl.5b

4.      Karol Piątkowski kl.5b

 

Indywidualne I miejsce zdobył Oliwier Pitala, a III miejsce Karol Piątkowski.

 

II miejsce w kategorii uczniów klas starszych zdobyli :

1.      Klaudia Jędrzejowska kl.6a

2.      Dawid Moroń kl.6a

3.      Dominik Światłoń kl.6a

 

Dnia 27 kwietnia 2023r.uczniowiez klas piątych naszej szkoły, reprezentowali Gminę Sułkowice na etapie powiatowym w Szkole Podstawowej nr. 2 w Myślenicach.

 

Drużyna w  składzie: Aleksandra Biela, Weronika Biela, Karol Piątkowski oraz Oliwier Pitala wywalczyła II miejsce.

Cała drużyna wykazała się bardzo dobrą znajomością zasad ruchu drogowego podczas pisemnego testu wiedzy, jak również świetnie poradziła sobie z praktycznym zadaniem udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Swoje  techniczne umiejętności jazdy

na rowerze zaprezentowali  na rowerowym torze przeszkód.

 

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

 

Galeria zdjęć

Skip to content