Menu Zamknij

ekopracownia

MAMY EKOPRACOWNIĘ- ZIELONE SERECE SZKOŁY

 

Już 1 września 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach będzie działa nowoczesna ekopracownia. Jej powstanie będzie możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Sułkowice  środków w wysokości 55.000,00 zł na stworzenie ekopracowni, w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na stworzenie pionierskiej pracowni edukacyjnej, wyposażonej w multimedialne środki dydaktyczne w tym m.in. okulary działające w technologii VR, monitor interaktywny, mikroskopy. Utworzenie nowoczesnej ekopracowni pozwoli naszym uczniom na głębsze i pełniejsze poznawanie tajemnic przyrody i otaczającego nas świata. Mamy nadzieję, że tak wyposażona pracownia będzie sprzyjać samodzielnemu i kreatywnemu rozwojowi uczniów i nauczycieli. Jej powstanie udało się zrealizować przy ogromnemu wsparciu Organu Prowadzącego, a szczególności dzięki zaangażowaniu Pana Burmistrza Artura Grabczyka, Pana Wiceburmistrza Dariusza Melerowicza, Pani sekretarz Ewy Kraus oraz pracowników Urzędu Miejskiego zaangażowanych w przygotowanie projektu. Serdecznie dziękujemy za otrzymane wsparcie.

                                                                             

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

                                                     Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach

 

Skip to content